znajdz produkt
Komentarze i oceny [19]  
MUSICCAST MULTIROOMKOMPONENTY KINA DOMOWEGOKOMPONENTY STEREOKOLUMNY GŁOŚNIKOWESYSTEMY SURROUND & STEREOSYSTEMY MINI / MICROSŁUCHAWKI, AKCESORIAPRODUKTY ARCHIWALNE
startMusicCastKOMPONENTYKOMPONENTYKOLUMNYSYSTEMYSYSTEMYSŁUCHAWKI,PRODUKTYkontakt
START                  KONTAKT
 
 
 
 

CENNIK PRODUKTY ARCHIWALNE

Powiększ zdjęcie nr 2
Powiększ zdjęcie nr 3

Koncepcja całkowitej czystości dla najwyższej jakości dźwięku
Koncepcja całkowitej czystości, którą Yamaha kultywuje już od wielu lat, obejmuje technologię wzmacniacza dużej mocy, wysokiej czystości przedwzmacniacz, technologię antywibracyjną i niezależne czyste zasilanie. Wszystkie modele mają w pełni dyskretny wzmacniacz mocy, który pomaga minimalizować zniekształcenia. Ponadto wykorzystują one niezależne czyste zasilanie, co chroni obwód analogowy przed wpływem szumu cyfrowego. Antywibracyjne radiatory zostały zaprojektowane tak, by powstrzymywać drgania od tranzystorów i ciśnienia dźwięku. Niezależne zasilanie dla przetworników C/A zostało opracowane tak, by dodatkowo eliminować szum. Dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, te amplitunery AV zostały stworzone z naciskiem na uzyskanie najwyższej możliwej jakości dźwięku.

Dyskretna konfiguracja wzmacniacza dla wysokiej jakości dźwięku
Ten amplituner AV został zaprojektowany z ogromnym naciskiem na zapewnienie dźwięku o wyjątkowej czystości. W tym celu wykorzystuje dyskretną konfigurację wzmacniacza i obwód low jitter PLL, który zapewnia znakomite parametry dźwięku.

Liczne kodeki audio oraz obsługa wielu formatów
Prezentowany amplituner AV jest kompatybilny z wieloma formatami audio, m.in. takimi jak: Dolby True HD i DTS-HD Master Audio. Urządzenie umożliwia także odtwarzanie plików FLAC/WAV w rozdzielczości 192 kHz. Dzięki temu możesz cieszyć się doskonałą jakością dźwięku z płyt Blu-ray oraz innych źródeł wysokiej rozdzielczości.

4K pass-through dla obrazów super wysokiej rozdzielczości następnej generacji
Amplituner AV daje dostęp do zaawansowanych funkcji HDMI, w tym 4K pass-through. 4K oznacza czterokrotność rozdzielczości 1080p. Chociaż 4K na razie jest niedostępne, to ekrany 4K i źródła z pewnością staną się popularne w przyszłości. Ten amplituner AV obsługuje dane 4K przesyłane ze źródła do ekranu, zapewniając czystość obrazu znacznie przekraczającą obecne standardy.

HDMI z 3D i kanałem zwrotnym audio
3D oznacza, że amplituner obsługuje sygnał 3D. Funkcja ARC (kanał zwrotny audio) pozwala przesyłać i odbierać dane przy wykorzystaniu jednego kabla HDMI, dzięki czemu można przesłać dźwięk z telewizora za pomocą jednego przewodu HDMI, bez konieczności stosowania dodatkowego kabla optycznego.

Funkcje sieciowe
Opisywany amplituner AV wyposażony jest w różne funkcje sieciowe, które gwarantują dostęp do większej liczby źródeł, a także ułatwiają obsługę. Amplituner możesz np. podłączyć do komputera PC, aby korzystać z radia internetowego, a także obsługiwać system poprzez przeglądarkę internetową. Aplikacja AV Controller (do pobrania z iTunes App Store lub Google Play) pozwala sterować różnymi funkcjami urządzenia przy wykorzystaniu iPoda, iPhona, iPada lub telefonów/tabletów z Androidem.

Aplikacja AV Controller zapewnia łatwą i wygodną obsługę
Ten amplituner AV pozwala korzystać z aplikacji Yamahy AV Controller. Można ją pobrać z iTunes App Store lub z Google Play i przy jej pomocy włączać i wyłączać amplituner, regulować poziom głośności, wybierać wejście oraz tryby DSP, a także sterować innymi funkcjami – wszystko z poziomu iPhona lub urządzeń z Androidem. Ponadto możesz wybrać jeden z 23 dostępnych języków i spersonalizować interfejs, ukrywając niepotrzebne ikony bądź zmieniając nazwy poszczególnych funkcji. Dostępna jest także wersja na tablety.

AirPlay umożliwia strumieniowanie muzyki do amplitunera AV
RX-V575 obsługujeAirPlay, co oznacza, że możesz bezprzewodowo strumieniować muzykę z iPoda touch, iPhona lub iPada, a także z komputerów Mac i PC z bibliotekami iTunes. To ułatwia czerpanie radości z muzyki zgromadzonej w twoim przenośnym urządzeniu lub komputerze i słuchanie jej przy wykorzystaniu systemu kina domowego. Możesz obejrzeć metadane, m.in. tytuł utworu, nazwę wykonawcy, a także zobaczyć okładkę albumu, korzystając z wyświetlacza ekranowego (OSD) amplitunera AV.

Wyjście Strefy B zapewnia 2-kanałowy dźwięk w drugim pomieszczeniu
Możliwość wykorzystania wyjścia Zone B pozwala amplitunerowi przesyłać 2-kanałowy dźwięk do drugiej strefy, pozostawiając w głównej strefie materiał 5-kanałowy. To oznacza, że użytkownicy mogą cieszyć się stereofonicznym dźwiękiem także w drugim pokoju. Do obu stref dostarczany jest ten sam sygnał (nie można użyć dwóch źródeł).

Obsługa MHL (mobilne połączenie wysokiej rozdzielczości) dla wysokiej jakości dźwięku i obrazu
MHL zapewnia łatwe, bezpośrednie połączenie z kompatybilnymi telefonami komórkowymi oraz prezentowanym amplitunerem AV. Dzięki niemu można odtwarzać materiał wideo w rozdzielczości aż do 1080p oraz dźwięk wielokanałowy. Ponadto amplituner doładowuje podłączony telefon. Z poziomu pilota zdalnego sterowania można rozpoczynać i zatrzymywać odtwarzanie oraz sterować innymi podstawowymi funkcjami.

Cyfrowe połączenie USB na przednim panelu dla iPoda, iPhona i iPada
Port USB na przednim panelu umożliwia praktyczne połączenie dla iPoda/iPhona/iPada, a także pozwala ładować podłączone urządzenie. Dzięki temu, że cyfrowy sygnał z iUrządzeń przesyłany jest bezpośrednio do ampiltunera AV, nie pojawiają się zakłócenia i nie dochodzi do strat sygnału, a ty możesz cieszyć się dźwiękiem w najwyższej możliwej jakości. Ponadto do sterowania funkcjami odtwarzania iUrządzeń możesz wykorzystać pilot zdalnego sterowania dołączany do amplitunera AV.

Optymalizacja dźwięku YPAO dla automatycznej konfiguracji głośników
YPAO analizuje akustykę pomieszczenia i reguluje różne parametry dźwięku, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie optymalnego brzmienia już po kilku minutach. To niemal tak, jakby zatrudnić specjalistę do skalibrowania twojego systemu.

SCENE – uruchom cały system po naciśnięciu jednego przycisku
Naciskając przycisk SCENE włączasz amplituner AV i wybierasz źródło wejściowe oraz tryb DSP. Możesz przeprogramować przyciski dla różnych źródeł. W tym celu wybierz źródło i tryb DSP, a następnie przez dłużej niż 3 sekundy przytrzymaj wciśnięty przycisk SCENE.

HDMI CEC dla łatwej obsługi
Kolejną korzyścią z HDMI jest funkcjonalność CEC. Kiedy urządzenie jest podłączone do telewizora kompatybilnego z CEC, włączy się i wyłączy razem z telewizorem, a do regulowania poziomu głośności będziesz mógł wykorzystywać jeden pilot. CEC zapewnia także zaawansowaną funkcjonalność w połączeniu z innymi komponentami. Przykładowo dzięki pilotowi amplitunera AV będziesz kontrolował funkcje odtwarzacza, m.in. przewijanie i zatrzymywanie.

Wybór wejścia za pomocą trybu HDMI Standby Through
Kiedy amplituner AV jest w trybie HDMI Standby Through, źródło wejściowe (odtwarzacz Blu-ray, konsola do gier, itd.), które będzie widoczne na monitorze, można zmienić przy wykorzystaniu pilota zdalnego sterowania. Nie ma potrzeby włączania amplitunera AV w celu przełączenia źródła.

Podłączenie dla adaptera Wi-Fi YWA-10
Prezentowany amplituner AV udostępnia wyjście prądu stałego dla adaptera Wi-Fi YWA-10 (wyposażenie opcjonalne). Dzięki adapterowi za pomocą routera można bezprzewodowo strumieniować muzykę np. z komputera PC lub NAS.

Podłączenie dla bezprzewodowego adaptera Bluetooth YBA-11
Amplituner AV udostępnia wyjście prądu stałego dla bezprzewodowego adaptera Bluetooth YBA-11 (wyposażenie opcjonalne). Adapter pozwala bezprzewodowo strumieniować muzykę z urządzeń wyposażonych w technologię Bluetooth, np. smartfonu, tabletu, komputera PC, i to bez konieczności uzyskania dostępu do sieci Wi-Fi.

HD Audio z CINEMA DSP 3D i głośnikami Virtual Presence
CINEMA DSP 3D zapewnia szerokie, wysokie i gęste pole dźwięku. Dekodowanie formatu HD Audio pozwala korzystać ze źródeł HD Audio. Głośniki Virtual Presence zapewniają trójwymiarowy dźwięk bez konieczności wykorzystywania głośników presence.

Subwoofer Trim poprawia obraz dźwiękowy
Kontrola Subwoofer Trim poprawia niskie tony poprzez ograniczenie pokrywania się z głośnikami przednimi. To zapewnia czystą, bardziej zogniskowaną scenę dźwiękową przy jednoczesnym zagwarantowaniu bezbłędnej odpowiedzi częstotliwości. Kiedy w tradycyjnym systemie dochodzi do nałożenia się częstotliwości z subwoofera, całe brzmienie jest niejako wypychane w kierunku subwoofera. Funkcja Subwoofer Trim pozwala uniknąć takiej sytuacji poprzez wyraźne odseparowanie niskich tonów subwoofera, a tym samym ustabilizowanie przedniej sceny przy jednoczesnym dostarczaniu właściwie zbalansowanego basu.

Compressed Music Enhancer
Kiedy muzyka jest kodowana do skompresowanego cyfrowego formatu, takiego jak np. MP3, pogorszeniu ulega pasmo przenoszenia. Compressed Music Enhancer Yamahy posługuje się wyrafinowaną obróbkę cyfrowego sygnału wykorzystującą zaawansowane algorytmy, które pozwalają odzyskać to, co zostało utracone, dzięki czemu muzyka brzmi tak, jak powinna.

Adaptacyjna kontrola zakresu dynamiki (Dynamic Range Control)
Adaptacyjna kontrola zakresu dynamiki automatycznie dopasowuje zakres dynamiki dźwięku w odniesieniu do poziomu głośności. Dzięki temu masz pewność, że usłyszysz czyste dialogi i wokale oraz wszystkie efekty specjalne przy komfortowym poziomie głośności. Nie musisz nic pogłaśniać, że móc wszystko wyraźnie usłyszeć ; od szeptu aż do wielkich eksplozji – wszystko będzie słyszalne wyraźnie i komfortowo przy jednakowym poziomie głośności. Ta funkcja ścisza także głośne reklamy telewizyjne i doskonale sprawdza się podczas cichych, nocnych odsłuchów, kiedy nie chcesz przeszkadzać innym domownikom.

Tryb ECO obniża zużycie energii o 20%
Nowy tryb ECO Yamahy redukuje zużycie energii o ok. 20%. Tryb można aktywować z poziomu głównego menu w graficznych interfejsie użytkownika.

Automatyczne wyłączenie urządzenia z możliwością zmiany ustawienia czasu
Funkcja automatycznego wyłączenia zasilania pozwala zaoszczędzić energię dzięki możliwości wyłączenia urządzenia po 2, 4, 8 lub 12 godzinach.

Niskie zużycie energii w trybie czuwania
Yamaha zaprojektowała swoje amplitunery tak, by były przyjazne dla środowiska. Zużycie energii w trybie czuwania, aktywowanym z poziomu pilota zdalnego sterowania, wynosi zaledwie 0,1 W (1 W w trybie HDMI Standby Through, 2 W w trybie Network Standby).

Dane techniczne

Liczba kanałów 7.2
Znamionowa moc wyjściowa (20Hz-20kHz, 2 kanały)80 W
Moc dynamiczna na kanał (8/6/4/2 ohm)120 / 140 / 170 W Kup RX-V673 na www.yamaha-audio.pl
Znamionowa moc wyjściowa (1 kHz, 1 kanał)115 W
Maksymalna moc wyjściowa (1kHz, 1 kanał) (JEITA)135 W
Dekodery audio CINEMA DSP, Compressed Music Enhancer, Głośniki Virtual Presence, Dialogue Lift, SILENT CINEMA, Virtual CINEMA DSP, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, Dolby Pro Logic IIx, DTS-HD Master Audio Kup RX-V673 na www.yamaha-audio.pl
Liczba programów DSP 17
Funkcje audio Wielopunktowe YPAO, Adaptive DRC, Initial Volume & Maximum Volume Setting, Bi-amp, Audio Delay, Przetwornik 192kHz/24-bit
Funkcje video HDMI 3D passthrough, HDMI Audio Return Channel, Deep Color/x.v.Color, 24Hz Refresh Rate, Auto Lip-Sync, 4K Pass-through Kup RX-V673 na www.yamaha-audio.pl
HDMI Wejście / Wyjście5 / 1
Port USB 1
Wejścia USB na przednim panelu1
Wejścia AV na przednim panelu USB / Composite
Cyfrowe wejście/wyjście koaksjalne2 / 0
Wejście/Wyjście Komponent Video 2 / 1
PreoutSW
FunkcjeAirPlay, HDMI CEC, Połączenia sieciowe
Cyfrowe wejście/wyjście optyczne2 / 0
Wejście/wyjście Audio Analog 4 / 1
Wejście/Wyjście Kompozytowe Video 2 / 1
Wyjście Słuchawkowe1
TunerAM / FM
Interfejs użytkownika On-screen display, SCENE, Kontrola poprzez aplikację, Pilot zdalnego sterowania, Kontrola Strefowa Zone BKup RX-V673 na www.yamaha-audio.pl
Funkcje zasilaniaAuto Power Down, ECO Mode
Wymiary (Sz x Wys x Gł)435 x 161 x 315 mm
Waga8,2 kg

Dodatkowe informacje:

Okres gwarancji produktu w miesiacach: 36

Poniżej wyswietlono 1 komentarzy i ocen produktu:

Wypadkowa ocena produktu: 5/5wypadkowa ocena transkacji: 5/5wypadkowa srednia ocena: 5/5

~Grzegorz Walickidodano 2014-01-18 o godz.12:09:15
ocena produktu: 5, ocena transakcji: 5, srednia ocena: 5 
komentarz: Transakcja nie doszła do skutku
Powieksz do pelnego rozmiaru iamaha, iamacha, yamacha, yamaha 
RX V 575, RX-V 575, RXV 575
RX V575, RX-V575, RXV575
RX V-575, RX-V-575, RXV-575
amplituner 7.2, amplituner kina domowego 7.2, kino domowe 7.2, amplituner av 7.2

[ Amplituner kina domowego 7.2 Yamaha RX-V575 ]